Menu
Okolí hájovny

Okolí hájovny

Přemýšlíte kam se vydat na výlet? V okolí naší chaty je toho hodně k vidění. Vyražte k Toulovcovím maštalím, na zámek Nové Hrady, do Pekla Čertoviny nebo do historicky významných měst Litomyšl a Polička.

Zámek Nové Hrady

Zámek Nové Hrady

Nepřehlédnutelný je zámek Nové Hrady, zrekonstruovaná rokoková stavba z druhé poloviny 18. století, je právem nazýván „České Versailles“. Zámek je obklopen rozsáhlými typy zahrad. Projít se tak můžete Francouzskou zahradou, Bílou zahradou, Labyrintem a mnoha dalšími zahradami. V areálu zámku můžete navštívit muzeum motokol, galerii klobouků a také zámeckou farmu a stáje.

Peklo Čertovina

Peklo Čertovina

Zábavní park pro celou rodinu u Hlinska. Tento podnik je celý vyladěný v pekelném stylu a jeho jedinečnost tkví v originální stavbě. Stavba sahá do hloubky 12 metrů pod zem. Do této hloubky se dostanete prostřednictvím různorodých programů. V patrech jsou stovky chodeb a jeskyní. Nechybí ani restaurace, kde si můžete pochutnat na čertovských specialitách.

Přírodní rezervace Toulovcovy maštale

Přírodní rezervace Toulovcovy maštale

Toulovcovy maštale tvoří zajímavé pískovcové skály a borový les. Samotné Toulovcovy maštale tvoří skalní bludiště připomínající město. Oblast je protkána sítí turistických a cyklistických stezek, které se napojují i na CHKO Žďárské vrchy.

Rozhledny Terezka, Borůvka a Toulovcova

Rozhledny v okolí

Krásný výhled nejen na nejbližší okolí nabízejí 3 rozhledny Terezka, Borůvka a Toulovcova rozhledna, postavené v letech 2002-2005.  Dřevěná rozhledna Terezka se nachází v lokalitě na Pasekách nad Prosečí. Rozhledna Borůvka u Hluboké je ojedinělá a netradiční rozhledna nejen v mikroregionu Toulovcovy Maštale. Toulovcova rozhledna se nachází na Jarošovském kopci v přibližně polovině cesty mezi obcemi Budislav a Jarošov u Litomyšle.